ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

برخی از اقدامات در شروع کسب و کار

  • 20 دی 1396
  • 5069
  • 0

برخی از اقدامات در شروع کسب و کار

 

   اگر از شغل هفتگی تمام وقتتان خسته شده‏اید و و به فکر این هستید تا شغل جدیدی برای خود دست و پا کنید اما از نتایج احتمالی این تصمیم تردید دارید توصیه می‌کنیم استارت کار خود را کمی به عقب بیندازید.

این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید. (مقاله صوتی)

دیگر مقالات صوتی را در این قسمت بصورت کاملا رایگان گوش دهید (فقط کافیست عضو مجموعه ما شوید)

افکار دید شما در کار نقش خیلی مهمی در ابتدا و دوام شما درکارتان دارد. اگر آجرهای اولیه کسب و کارتان را  براساس ترس و دلهره بنا کنید این پروژه دوامی نخواهد داشت. اما اولین آجر بنای کارتان را با یقین و اعتماد به نفس و سخت‌کوشی پیش بروید بدون شک به نتایج خوبی دست خواهید پیدا کرد. مطالعه زندگینامه افراد موفق در زمینه‏ای که میخواهید شروع به کار کنید، برایتان بسیار مفید خواهد بود. برای بهترین استارت در کسب و کاری که قصد دارید راه‏اندازی کنید باید اول به خود و کار خودتان ایمان کافی داشته باشید، و به مداومت در کارتان اعتماد داشته باشید و نباید خیلی سریع از تصمیم خودمان دلسرد شویم.

   قصد شروع و انجام کسب و کار را دارید؟ اگر فکر می‏کنید کاری که می‏کنید بسیار آسان است سخت در اشتباه هستید. شروع کردن یک کسب و کار به انرژی و پتانسل زیاد و مداومت بالا در کار نیاز دارد.  با وجود فراهم بودن پیش نیاز های آغاز کسب و کار باز هم خیلی از آن ها برنده نمی‏شوندولی اگر شروع پر قدرتی داشته باشید، درک می‏کنید که تحمل سختی و زحمت و تلاش و مداومت در کارتان چه ارزش بالایی داشته است.

همه کسب و کارها با یک ایده شروع می شوند. ایده‏ها می‏تواند شامل اطلاعات، علایق یا توانایی شما نشأت بگیرد. بعد از اینکه ایده خود را دادید با افرادی که این ایده را از قبل داده بودند همنشین شوید و افکار خودتان را با آنها در میان بگذارید و تبادل اطلاعات کنید. اگر با این همنشینی به این نتیجه رسیده‏اید که می‏توانید خدمات بهتر در این زمینه ارائه دهید، پس خیلی جدی و مصمم‏تر بر روی ایده خود تمرکز کنید و خودتان را برای مرحله بعد آماده کنید.

در ادامه به 8 قدم اساسی که خیلی لازم است قبل از شروع هر کسب و کاری رعایت شود را بیان می‏کنیم:

1. قالب کسب و کار (قالب تجاری) طراحی بنویسید.

برای کسانی که میخواهند کسب و کار جدیدی را شروع کنند این موضوع بسیار اهمیت زیادی دارد. این مرحله به این دلیل مهم است که یک قالب کسب و کار، ایده‌ی اولیه شما را به سبک تجاری و مناسب دنیای کسب و کار تبدیل می‌کند. تهیه یک قالب کسب و کار به شما توانایی فکر کردن به کل فرآیند کسب و کار را می‌دهد، از استارت تا فرایند تولید و فروش کالا یا خدمات. لازم نیست قالب و طرح بزرگ و عالی داشته باشید. تنها موارد لازم را رعایت کنید و از پرداختن به ریزجزئیات بی‏ربط خودداری نمایید.

2. در ابتدا تمام وقت شروع نکنید. کسب و کار جدید را نیمه وقت آغاز کنید.

   بعد از انجام دادن قدم قبلی، قدم بعد شروع کردن نیمه وقت کسب و کار مورد نظرتان می‏باشد. همیشه اهمیت این نکته خیلی مهم است. حقیقت این است که اکثر ما برای شروع کردن یک کسب و کار خود برنامه‌ریزی می‌کنیم ولی همه‌ی ما آمادگی وانرژی لازم برای شروع و استارت زدن کار را نداریم. اصطلاحی معروفی در این زمینه گفته شده است که می‏گوید: منتظر چراغ سبز نباشید.

3. انتخاب شریک قابل اعتماد

   در همه کسب و کارهایی که در مرحله نخست راه اندازی می‏باشند. انتخاب همکار یا شریک موضوع بسیار مهمی می‏باشد. در حقیقت، یکی از رموز موفقیت کمپانی‏های بزرگ در دنیا مثل اپل و فیسبوک رعایت این موضوع بوده است. آن ها با انتخاب عاقلانه و آگاهانه خود، شرکتشان را تا بهترین درجات موفقیت می‏کشانند.

 اما قبل از اینکه شریک کاری یا همکار خود را انتخاب کنید، مطمئن شوید که مسیر فکری و باورهای او نیز با شما هم‏جهت است. در غیر این صورت در وسط راه به مشکل برخورده و مجبور می‏شوید همکاری خودتان را قطع کنید. یکی از قوانین هوشمندانه کسب و کارها با شراکت این می‏باشد که شما باید با شریک یا همکار خود قرارداد یا توافق نامه امضا کنید؛ تنها جهت احتیاط که بعدها مشکلی به وجود نیاید.

4. اقدام به شروع کردن کسب و کار

  به فکر این نباشید که در شروع کسب و کار چه اتفاقات و مسائلی برایتان پیش خواهد آمد. در حقیقت برای استارتاپ یا راه اندازی کسب و کار به پول هنگفتی احتیاجی نیست. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید اقتدار و نگرش مثبت درباره کسب و کار است. هر فردی که این دو پیش نیاز را داشته باشد می تواند در مسیر کسب و کار قدم گذاشته و کار خود را شروع کند.

این را اصلا فراموش نکنید که کارآفرینان و ثروتمندان بزرگ دنیا در ابتدا هیچ پولی نداشتند. با کمترین پولی که در دست داشته‏اند کسب و کار خود را شروع کرده‏اند.

5. تقسیم کار

مدیریت یک کسب و کار به تلاش و پشتکار زیاد و همچنین زمان نیاز دارد. قدم بعدی این است که زمان را بصورت بهینه به کسب و کار خود اختصاص دهید. 

اگر که دوام کسب و کارتان را از قبل می‏خواهید، باید برای رشد آن زمانی را اختصاص دهید..

در این مرحله شریک کاری شما وارد می‏شود. اگر در کسب و کار خود شریک دارید، کارها را بین خودتان تقسیم کرده تا هر فرد برای شکست یا موفقیت امور مسئولیت پذیر باشد.

هرگز نگویید: ” شغل اول من وقتی برای موفقیت در شغل دوم برایم باقی نمی‏گذارد.” 

اکثر موفق‏ترین کارآفرینان مثل اوان چیا و اوبازو اوجیگبیس، اشخاصی بودند صبح تا بعدازظهر مشغول کار اولشان بودند و شب ها مشغول شغل دوم می‏شدند و به افراد موفقی هم تبدیل شدند.

6. استعفا از شغل کنونی

پس از شروع کسب و کار قدم بعدی رها کردن شغل قبلی خود است. زیرا که موفقیت در دو کسب و کار به طور همزمان خیلی سخت است.

برای دسترسی به نتیجه مثبت و موفقیت آمیز باید تمرکز لازم را روی یک کار خود قرار دهید. اگر که می‏خواهید کسب و کار شما در زمان کوتاهی رشد نماید بهتر است تمام توجه‏تان به کسب و کار واقعی شما باشد.

برای ترک شغل سابق خود برنامه‏ی تعیین نمایید. در مورد انجام این کار عجله نداشته باشید. مطمئن باشید که این کسب و کار کوچک، هرچند کم، برای شما سودآور خواهد بود.

7. اقتدار

آغاز یک کسب و کار و موفقیت در آن مثل آب خوردن نیست. باید سخت تلاش کنید.ولی این را هم فراموش نکنید که هرچه مسیر سخت باشد نباید تسلیم شوید.

اگر بخواهیددر کسب و کار کوجک خود به موفقیت‏های بزرگ برسید؛ کوتاه نیایید. اگر از لحاظ احساسی نگران هستید، ذهن خود را به سمت موفقیت کارآفرینانی ببرید که در بخش‏های بالا نام برده‏ایم. این اشخاص رابرای خود الگو بگیرید. از اشتباهات و خطاهای آن‏ها درس بگیرید و دوباره تکرارشان نکنید.

8.تبلیغات

برای مطلع کردن مشتریان بالقوه از شروع به کسب و کار خود تبلیغات را آغاز کنید. برای تبلیغات خود برنامه‏ریزی کنید. از فضای مجازی استفاده نمایید. ارسال ایمیل به مشتریان ثابت روشی هدف‏مند و همچنان کم هزینه خواهد بود.اگر در ایجاد محتوا دستی دارید می‏توانید از طریق بازاریابی محتوا و متن‏هایی که برای وب‏سایت‏ها مطرح مینویسید استفاده کنید.

نتیجه گیری:

شروع و ایجاد یک کسب و کار همیشه با استرس همراه است اما تا وقتی که از این ترس و دلهره در سمت مثبت استفاده نکنید تنها مسیر شما رو به موفقیت را دشوار خواهد نمود. از نتجریه کارآفرینان در این حوزه‏ها استفاده کرده و با سخت کوشی و پشتکار و وقت کافی به هرآنچه که می‏خواهید به آن‏ها خواهید رسید.

مقالات مشابه

مقاله اول :تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

مقاله دوم : تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار های اینترنتی

مقاله سوم: چگونه یک استارتاپ موفق در شهرهای کوچک داشته باشیم

مقاله چهارم : سایت های ضروری برای کسب و کار های اینترنتی

مقاله پنجم : بحران کسب و کار خود را چگونه مدیریت کنیم

مقاله ششم : چگونه یک کسب و کار خانگی داشته باشیم

مقاله هفتم : مزیت کسب  کار های اینترنتی نسبت به کارهای سنتی

مقاله هشتم : عوامل شکست در کسب و کار اینترنتی

مقاله نهم : ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن در کسب و کار

مقاله دهم : مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

مقاله یازدهم: فرصت کسب و کار در تلگرام

مقاله دوازدهم : فرصت های کسب و کار در اینستا گرام

مقاله سیزدهم : انتخاب ایده در کسب و کار و عملیاتی کردن آن

مقاله چهاردهم: تفاوت ایمیل مارکتینگ و اسپم مارکتینگ در کسب و کار

 

  بنر متحرک دوره ها

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط